Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Velileri kızdıran kapak

  • Genel
  • 02 Ekim 2019
  • Velileri kızdıran kapak için yorumlar kapalı
  • 701 KEZ OKUNDU
Velileri kızdıran kapak

Velileri kızdıran kapak Türkçe dersine ilişik bir sual bankası kitabının kapağındaki heceleme hatası, Gaziantep’te veli ve öğrencileri kızdırdıGAZİANTEP – Türkçe dersine ilişik bir sual bankası kitabının kapağındaki heceleme hatası, Gaziantep’te veli ve öğrencileri kızdırdı.

Velileri kızdıran kapak

Türkçe dersine ilişik bir sual bankası kitabının kapağındaki heceleme hatası, Gaziantep’te veli ve öğrencileri kızdırdı

GAZİANTEP – Türkçe dersine ilişik bir sual bankası kitabının kapağındaki heceleme hatası, Gaziantep’te veli ve öğrencileri kızdırdı.

Gaziantep’in İslahiye İlçesinde yaşayan Mustafa Gelebek, İslahiye Cumhuriyet Orta Okulu 5. derslik talebesi evladı Sefa için kaynak kitap almak istedi. Bir kırtasiyeye giren Gelebek, kendisine verilen Türkçe kaynak kitabındaki kapağı görünce şaşırdı. Kapakta “Türkçe” kelimesinin yanlış bir halde hecelere ayrıldığını gören Mustafa Gelebek, “Türkçe bu kadar aşağılanamaz. Türkçe kelimesi bu şekilde bölünemez” dedi.

Kitabın yayından kaldırılmasını isteyen Gelebek, “Çocuğuma kaynak kitap alamaya geldiğimde bu kitabı verdiler. Bozuk bir başlık ve yazlım şekliyle iyi mi basılmasına izin verilir. Bu şekilde bir kapağa iyi mi müsaade edilir aklım ermedi. Bir an ilkin bu kitabın yayında kaldırılmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans