Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Volkswagen’den Türkiye açıklaması: Görüşmeler 2 hafta içinde tamamlanacak

  • Dünya
  • 28 Eylül 2019
  • Volkswagen’den Türkiye açıklaması: Görüşmeler 2 hafta içinde tamamlanacak için yorumlar kapalı
  • 592 KEZ OKUNDU
Volkswagen’den Türkiye açıklaması: Görüşmeler 2 hafta içinde tamamlanacak

Alman otomotiv devi Volkswagen milyon euroluk yatırım için Türkiye’yi seçti. Volkswagen Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Tostmann, Türk yetkililerle meydana getirilen görüşmelerin en geç iki hafta içinde tamamlanmasının beklendiğini deklare etti.

1,3 milyar euroluk yatırımını Türkiye’de yapması beklenen Volkswagen’de geri sayım başladı. Reuters’in haberine bakılırsa Berlin’de gazetecilere yapmış olduğu açıklamada “Türk yetkilileri ile görüşmelerimiz tamamlanmak suretiyle” diyen Volkswagen’in üretimden görevli Yönetim Kurulu Üyesi Andreas Tostmann, görüşmelerin iki hafta ya da daha kısa sürede tamamlanmasını beklediğini söylemiş oldu.

BİRÇOK MARKA İÇİN ÜRETİM FAALİYETLERİ GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Şirkete yakın kaynaklar birçok marka için üretim faaliyetleri gerçekleştirecek olan tesisin 1 milyar eurodan ($1.09 milyar) daha fazlaya mal olacağını belirtiyor.

Kaynaklar; kurulacak tesisin Doğu Avrupa pazarı için VW Passat ve Skoda Superb benzeri modellerden yılda 300,000 kadar üreteceğini belirttiler.

4 BİN KİŞİYE İSTİHDAM

Kaynaklara bakılırsa inşasının 2020 sonu, üretimin ise 2022 senesinde başlaması beklenen tesis Manisa ve çevresinden 4,000 kişiye istihdam yaratabilir.

BULGARSİTAN ADAY ÜLKELER ARASINDAYDI

Volkswagen bir süredir Doğu Avrupa’da yeni bir üretim tesisi oluşturmayı planlıyordu. Bulgaristan’ın da tesis için aday ülkeler içinde olduğu biliniyordu.

SKODA VE SEAT ÜRETİLECEK

VW’nin almış olduğu kararla Türkiye’ye 22 yıl aranın peşinden ilk kez bir otomobil fabrikası yatırımı gelmiş olacak. Türkiye, 1990 Opel, 1994 Toyota, 1995’te Hyundai ve 1996’da Honda yatırım yapmıştı. VW Türkiye fabrikasında, grup bünyesindeki markalardan Skoda ve Seat içinde üretim meydana getirecek. VW’nin Türkiye’yi tercih etmesinde ekonomide son dönemde sergilenen başarı göstermiş performansın da etkili olduğu belirtiliyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans