Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Sayfa İçeriği

WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır?

Popüler mesajlaşma aracı olarak bilinen WhatsApp uygulamasında silinen mesajları getir mek istediğinizde belirteceğimiz adımları uygularsanız mesajlarınızı kurtarabilirsiniz. Öyleyse, WhatsApp’ta silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır? Merak ettiğiniz silinen mesajları geri getirmek için gerekenler işte burada…

Telefonlarımızın ücretsiz mesajlaşma aracı WhatsApp’ta silinen mesajları kolay bir biçimde geri getirebilirsiniz. Bu amaçla Android ve iOS sistemli telefonlarda değişik yöntemler uygulanmaktadır.

Android telefonlarda whatsappta eski mesajlar nasıl geri yüklenir

Android telefon modellerinde WhatsApp uygulaması gönderilen ve alınan mesajların düzenli bir biçimde yedeğini alır. Silinen mesajları geri getirmek amacıyla WhatsApp uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleyin. Whatsapp uygulaması son yedeğinizi bulup bu yedeği geri getirmeyi isteyip istemediğinizi sorar. “Geri Yükle” düğmesine dokunup “İleri” seçeneğine dokunun. Başlatma işlemi tamamlandığında silinmiş olan sohbetlerinizi yeniden görüntüleyebilirsiniz.

IOS Telefonlarda whatsappta silinen mesajlar nasıl okunur

iOS telefonlarda bu aşamalar farklılık göstermektedir. Bunun sebebi ise, iOS yazılımında WhatsApp yedekleme işlemlerinin otomatik değil kullanıcının kendi tarafından yapılıyor olması. Eğer belli bir zaman dilimi içinde yedekleme seçerseniz WhatsApp sohbet ve mesajları otomatik yedekleme işlemine başlıyor. Daha sonra da aynı Android telefonlardaki biçimde silinen mesaj ve sohbetleri geri getirmek amacıyla aynı işlemler uygulanacaktır. Yeniden kısaca bahsedecek olursak; Whatsapp uygulamanızı telefonunuzdan kaldırıp yeniden yükleme işlemi gerçekleştirin. Sonrasında ise WhatsApp uygulaması sizden yedekleme amacıyla izin isteğinde bulunacak. Uygulamaya izin verme işlemini takiben silinen mesajlar ve sohbetler yeniden telefonunuza yüklenecektir. Telefonunuza mesajlarınız ve sohbetleriniz geri yüklendikten sonra istediğiniz mesaja dokunarak okuyabilirsiniz. Lütfen işlemlerinizi gerçekleştirmeden önce telefonunuzun yedeğini almayı unutmayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Designed by Üstad Ajans