Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Youtube’da 360 milyona ulaşan Erik Dalı şarkısı mahkemelik etti

Youtube’da 360 milyona ulaşan Erik Dalı şarkısı mahkemelik etti

Seneler ilkin Erik Dalı isminde şarkısının tüm haklarını yapımcısına devreden müzisyen Ömer Faruk Bostan, şarkı YouTube’da 360 milyon izlenmeye ulaşınca hakkını istedi. Mahkemeye taşınan vakayla Bostan’ın şarkıyı söylemesi bile yasakladı.

Müzisyen Ömer Faruk Bostan’ın Erik Dalı şarkısı kısa sürede milyonlarca izlenmeye ulaşarak neredeyse her düğün ve kınada çalınmaya başladı. Zamanında şarkının tüm haklarını yapımcısına devreden Bostan, şarkının milyonlarca kez tıklandığını görünce hakkını aramak istedi. Bostan’ın bu hamlesinden rahatsız olan yapımcı ise şarkıcının şarkıyı okumasına yasak koydurttu.

ŞARKI DİNLENME REKORU KIRINCA HAKKINI İSTEDİ

Yargıya taşınan vakası köşesinde özetleyen Hakan Uç’un yazısında şunları söylemiş oldu “Bostan, şarkının bu kadar tıklanıp kendisine para kazandıracağını umut etmediği için, zamanında açık ki şarkının tüm haklarını yapımcıya vermiş. Şarkı patlayınca ‘Hakkımı isterim, hadi kazancı paylaşalım’ diye kıvranıp duruyor. Şimdilerde ise bu husumetin dozu artmış, yapımcı bırakın şarkıdan hisse vermeyi, şarkıcının bu parçayı okumasını bile engellemiş.

Şimdi buradan çıkan sonuçlara bir bakalım… Yapımcı, davasında haklıdır! İşe inan, yatırım yap, klibi çek, aranjöre, stüdyoya para ver, fotoğraf çekimi için tonla para harca fakat şarkı patlayınca okuyan ile paylaş. Aman ne güzel! Peki zarar edince de şarkıcılar yapımcılara ek ödeme meydana getirecek mı?”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ