Aşk Sözleri, Güzel Sözler Ve Özel Günler İçin Mesajlar

Zelzele sonrası kamp çadırı satışları 15 kat arttı

  • Genel
  • 28 Eylül 2019
  • Zelzele sonrası kamp çadırı satışları 15 kat arttı için yorumlar kapalı
  • 830 KEZ OKUNDU
Zelzele sonrası kamp çadırı satışları 15 kat arttı

İstanbul’da meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin arkasından kamp çadırı satışları arttı. Kamp malzemeleri satıcıları talebin 15 kat yükseldiğini söylemiş oldu.

İstanbul’da önceki gün Silivri açıklarında meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin arkasından binlerce şahıs yaşadıkları korku sebebiyle evlerine giremedi. Gün boyu devam eden artçı depremlerle korkularını daha da artan vatandaşlar geceyi geçirmek için park ve bahçelere akın etti. Açık alanlarda sabahlayan bazı vatandaşlar evlerinden aldıkları battaniye, yorgan ve yastıkları kullanırken bazı vatandaşlar da kamp çadırı kurdu.

Depremin arkasından kamp malzemeleri satan mağazalar yoğun bir mesai yaşadı. Çoğu zaman Mayıs-Ağustos ayları içinde hareketli olan kamp çadırı piyasası 5.8 büyüklüğündeki depremin arkasından arttı.

‘SATIŞLAR 15 KAT ARTTI’

Avcılar’da kamp malzemeleri satan bir mağazada yöneticilik icra eden Salih Dinkayoğlu da iki gündür kamp çadırı satışlarında hareketlilik yaşandığı söylemiş oldu. Çadır fiyatlarının 50 TL ile 1500 TL içinde değiştiğini ifade eden Dinkayoğlu, “Ciddi bir çadır talebi oluştu. İlk gün yansıması birazcık azdı ertesi gün fazlaca yoğun bir halde çalıştık. 15 kat artan bir oranda çadır satışımız oldu. Minimumda 3 ya da 4 kişilik çadır talep ediliyor. Çadır haricinde uyku tulumu ve mat talep edenler de oldu.” dedi.

“GECEYİ DIŞARIDA GEÇİRMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

Oğluyla beraber çadır almaya gelen bir yurttaş da eve girmeye korkmuş olduğu için çadır aldığını söylemiş oldu. Zelzele günü fazlaca korktuklarını belirten bir yurttaş, “Oldukca fena şeyler oldu. Ben ve oğlum fazlaca korktuk. Çadır almaya karar verdik. Bundan dolayı hakikaten geceyi dışarıda geçirmeyi düşünüyorum. Evde durulacak benzer biçimde değil. Zelzele olduğu gün geceyi Esenyurt’ta çadırda geçirdik.” dedi.

Kaynak: DHA

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Designed by Üstad Ajans